#promujzdrowie w KRK

IMG_20170423_120042

Cześć!
Chcę Wam dziś opisać wydarzenie, w którym miałam przyjemność brać udział. Odbyło się wczoraj (22.04.2017) w moim mieście Krakowie. Być może część z Was słyszała o inicjatywie LokalnyRolnik.pl oraz o miejscu Targ Ekosfera Mateczny.
Ten pierwszy to portal łączący osoby, które chcą się zdrowo odżywiać, bezpośrednio z dostawcami. Obecnie inicjatywa rozwinęła się w sześciu miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Produkty prosto od rolników można odebrać w 200 punktach na terenie tych miast i w mniejszych miejscowościach, przylegających do nich (do 30 km).

W Krakowie i okolicy LokalnyRolnik działa od roku. Ponad 30 grup zakupowych zlokalizowanych jest na terenie całego miasta i okolic: od Mogilan, Skawiny, Wieliczki, Kurdwanowa, Ruczaju, przez centrum Krakowa po Niepołomice, Nową Hutę, Michałowice, Zielonki, Zabierzów oraz Chrzanów.
LokalnyRolnik to grupowe zakupy prosto od certyfikowanych dostawców. Można zaopatrzyć się w ekologiczne owoce i warzywa, wiejski nabiał prosto od krowy, tradycyjne wędliny bez chemii, soki tłoczone naturalnie, domowe pierogi i kluski, ręcznie robiony chleb.

Celem LokalnegoRolnika jest zrzeszanie coraz większej ilości ludzi, którzy zwracają uwagę na to, co jedzą oraz z jakiego źródła pochodzą produkty spożywcze. Im więcej zwolenników eko-żywności i eko-stylu życia tym lepiej. Każdy z nas może dołączyć do LR! Prywatnie oraz prowadząc własną działalność, np restaurację. Jak to zrobić? O tym najlepiej poczytać na stronie LokalnegoRolnika!
FACEBOOK | STRONA | KRAKOWSKA GRUPA ZAKUPOWA

Targ Ekosfera Mateczny to z kolei miejsce stworzone z myślą o ludziach chcących kupować sprawdzone produkty tuż pod domem. Zaaranżowana przestrzeń, stragany producentów, miła atmosfera oraz przede wszystkich produkty z certyfikowanymi źródłami pochodzenia czekają na odwiedzających co sobotę od 8 do 16 przy ul. Łagiewnickiej 48! Dokładną listę dostępnych produktów na Targu można znaleźć na oficjalnej stronie – TARG EKO ŻYWNOŚCI W KRAKOWIE, a śledząc ich stronę na Facebooku możecie zawsze być na bieżąco z aktualnościami – FACEBOOK

W ostatnią sobotę na Targu, oprócz cotygodniowych zakupów, można było posłuchać krótkich wystąpień partnerów LokalnegoRolnika:

pana Pawła Kitnera z masarni SMAKOSZ
państwo Modic – założyciele LR
pani Agnieszka Majksner ze Slow Food Polska oraz restauracji Zupitto
pana Konrada Wcisło – współzałożyciela EkoSfery
oraz spotkać krakowskich blogerów kulinarnych i spróbować wspaniałych eko-wyrobów. Organizacja na najwyższym poziomie, ciekawe przemówienia oraz wyśmienita degustacja. Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się wziąć udział w #blogeriadafest!

 

Naprawdę mi smakowało!

 

właściciel Masarni Smakosz ciekawie opowiadał o rodzajach mięsa

…a z #blogeriadyfest nikt nie wyszedł z pustymi rękami!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>