3 razy JAJKA!

new-piktochart_172_74f7c04a7f6467bb48785e5f4a830ed07dafee22

Alleluja! Tak się dziś z Wami witam i gdzie się nie obkręcę – tam jajka! Święta Wielkanocne już tuż tuż, ale u mnie zawsze bywa tak, że potrawy i ciasta powstają na dzień przed ich zjedzeniem (głównie przeze mnie i pieseła)

Z racji tego odsyłam Wam dziś do moim ulubionych blogów kulinarnych po sprawdzone i smaczne przepisy na Wielkanoc!

Na pierwszy rzut blog Kuchenne Wariacje i ich bezglutenowa babka! Krótka lista składników (oczywiście jajka na pierwszym miejscu) gwarantuje mało roboty a dużo smaku i przyjemności! Mam w planach taką przygotować, dam znać, czy się uda!

BEZGLUTENOWA BABKA MIGDAŁOWO – POMARAŃCZOWA

Babka na święta od Kuchenne Wariacje

Babka na święta od Kuchenne Wariacje

Kolejna propozycja to pieczeń rzymska z indyka z jajeczną niespodzianką w środku od Kwestii Smaku. Tu potrzeba aż 5 jaj, kilku warzyw, mięsa i sami zobaczcie czego jeszcze. Z wielką chęcią zjadłabym taką pieczeń do sałatki jarzynowej lub lekkiego sosu wiosennego!

PIECZEŃ RZYMSKA Z INDYKA Z JAJKIEM

Pieczeń od Kwestii Smaku

Pieczeń od Kwestii Smaku

Teraz propozycja niebanalna i na pewno nietradycyjna od Moniki z Moniki Smakołyki, którą miałam okazję poznać na warsztatach w Krakowie. Osoba tryskająca energią co z resztą widać na tym przepisie – dużo składników, ale już od samego patrzenia ślinka mi cieknie i gdybym pokusiła się na przygotowanie takiej tarty jajecznej na tegoroczną Wielkanoc to szczęki w mojej rodzinie poleciały by w dół aż pod stół, gdzie czeka psina na resztki z talerzy.

TARTA Z JAJAMI NA WIELKANOC

Tarta od Moniki

Tarta od Moniki

Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Wam do gustu i spróbujecie poszaleć w te święta!
Chętnie przeczytam w komentarzach jakie potrawy przygotowujecie :-)
Ja już za niedługo uraczę Was przepisem na faszerowane jajka, babkę jogurtową oraz fenomenalne śledzie z czosnkiem niedźwiedzim! Śledźcie bloga i fanpage, bo tam pojawią się przepisy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>